KÖYMAK TARIM MAKİNALARI LTD. ŞTİ. Necdet Ergen Tarafından 1969 yılında Bandırma’da kurulmuştur. Bu tarihten itibaren çiftçilerin ihtiyaçları ürün yelpazesini genişleterek kısa zamanda marka haline gelmiştir. Ürün portföyünü; deneyim , müşteri istek ve beklentileri ile ARGE (Araştırma Geliştirme) çalışmalarının bileşkesinden oluşturarak gelişmiş üretim teknolojisinin temellerini atmıştır.

KÖYMAK; üretilen ürünlerin verimli kullanılması için kullanıcı eğitim ve satış noktası destek hizmetlerini başlatarak sektörde yine bir ilke "Her satışın KÖYMAK ailesine yeni bireyin katılımı" olarak değerlendiren firmamız tüm çiftçilerle açık ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

1998 yılında Avrupa pazarında ürün ihrac etmeye başlayan firmamız halen 7 ülkeye ihrac yapmaktadır. Firmamız kaliteye verdiği önem ve uluslar arası standartlarda yaptığı üretimleri 2006 yılında aldığı Kalite Yönetim Sistemi belgesi ve CE belgesi ile taçlandırmıştır.

Firmamız ürün yelpazesinde kendi markasını taşıyan sıcak hava jeneratörleri, mekanik hububat ekim makineleri, pnömatik hububat  ekim makineleri ve helezon götürücü yükleme makineleri bulunmaktadır.